Back To Top

Blog

Haapsalu Jahtklubi tunnustas 2022 aasta parimaid

Möödunud laupäeval tunnustas Haapsalu Jahtklubi 2022. aasta hooaja parimaid.

Tunnustusi jagati kokku kuues kategoorias. Aastat kokkuvõtvale üritusele, mis covidi tõttu kahel viimasel aastal vahele oli jäänud, kogunes klubi üle viiekümnest liikmest ligi kolmkümmend.

  • Aasta võistkonna tiitli pälvis Haapsalu Jahtklubi karikasarjas enim punkte kogunud purjejaht Aquila, mille kapteniks on Kenno Kink.
  • Aasta roolimeheks valiti Argo Vooremaa, kes saavutas Eesti meistritiitlid paadiklassides RS Aero ja Folkboot ning Jääpurjetamise Eesti karikavõistlustel III koha. 
  • Aasta soodimeheks sai Erki Teras, kes saavutas soodimehena Matilda 4 meeskonna koosseisus Euroopa meistrivõistlustel II koha, Eesti Jahtklubide Liidu karikavõistluste II koha ja Kalevi Jahtklubi kolmapäevakute sarja II koha.
  • Aasta matkajaks valiti jahtlaev Hilja kapten Villem Reinaas, kes sellel sügisel sõitis soolopurjetajana Eestist Hispaaniasse Tenerife saarele.
  • Aasta uustulija tunnustus anti üle purjejaht Saare Daam kaptenile Robertus Philippus Antho Pohlkamp´ile, kelle näol on tegu Haapsalus elava ja ühtlasi ka klubi esimese välismaalaset liikmega, kes läbi hooaja osales aktiivselt toimunud regattidel.
  • Aasta tegu tunnustus anti üle Haapsalu vabatahtlikule merepäästjale Margus Mägi´le ORC C ja D grupi Eesti Meistrivõistluste juhtimise eest, mis oli esmakordselt Haapsalus korraldatud avamerepurjetamise rahvuslik võistlus.
  • Aasta üllatajaks valiti Elari Teras, kes üle pikkade aastate esindas taas Haapsalu Jahtklubi noorte Optimist klassi purjetamise võistlustel. Teras saavutas esimest korda osaledes LHV karikasarjas hooaja kokkuvõttes enam kui 100 osaleja hulgas 15. koha. Haapsalu Jahtklubi juhatusel on hea meel tõdeda, et noorte purjetamises on Haapsalu lapsed saavutanud hooajal häid tulemusi, kuid seda Kalevi Jahtklubi Hapsal purjetamiskooli esindades.

Haapsalu Jahtklubi tunnustab traditsiooniliselt iga hooaja lõpus silmapaistvate sportlike saavutuste ja Haapsalu meretraditsioone hoidvate tegude või algatuste eest klubi aktiivseid liikmeid.