Back To Top

Blog

Voosi Vorst 2023

Möödunud nädalavahetusel lõppes kahepäevane regatt Voosi Vorst 2023.
Mõõdukalt tugev tuul tegi need kaks päeva tõeliseks oskuste proovikiviks. Stardijoonel võtsid mõõtu seekord AQUILA ja TUUSLAR. Tuul oli keskmiselt 7-9 m/s, puhangutega üle 10 m/s. Ilmastik ja tuul nõudis täpseid manöövreid ning pisem eksimus lühirajal võib saada otsustava tähenduse.
Esimene päev jättis pinged õhku ja nelja stardi tulemuseks oli viik. Teise päeva lõpus alles selgusid kohad ja vaid ühepunktise erinevusega tuli:

  • Esimeseks, jaht AQUILA, kapteniks Kenno Kink. Meeskonnas: Tiit Kaljuveer, Peeter Zolotov, Randel Schütz, Aron Kuhi-Thalfeldt, Raido Raudmäe ja Ülari Velviste
  • Teisele kohale tuli jaht TUUSLAR, kapteniks Erko Sepp. Meeskonnas: Yürjo Salla, Martin Pihooja, Tarmo Allmäe, Meelis Virkus ja Jüri Raagmaa

Voosi Vorst sai kunagi alguse, kui Muhu väina regatile lisati juurde üks päev lühiraja sõite ning siis tekkis vajadus saada eelnev kogemus – nii sündiski uus regatt nimega Voosi Vorst ehk lühirada Haapsalu moodi.

 

NB! Haapsalu Jahtklubi juhatuse üleskutse kõigile. Kuna Voosi Vorstil oli osalejate arv vähene, seoses tehniliste viperuste ja meeskondade kokkusaamisega, siis HJK pakub viimase probleemi osas abi järgnevateks regattideks. Kui oled jahiomanik või huviline, kes soovib leida meeskonda, kellega regattidel osaleda, täida antud vorm ja me anname endast parima, et inimesed omavahel ühendada. Vormi leiad siit: https://hjk.ee/purjetamine/leia-meeskond/ Kui sina ise ei otsi, siis levita seda võimalust oma tuttavatele.

Õla panid alla toetajad: Linnamäe lihatööstus, Skarcon Machining.